Belka
Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Uroczyste obchody 151. rocznicy Bitwy Pod Węgrowem 1863r.

Data publikacji: 2014-02-04, Data modyfikacji: 2014-02-05
A A AWydrukDrukuj  
 

151. rocznicę Bitwy pod Węgrowem uczczono uroczystą Mszą świętą w Bazylice Mniejszej oraz oddaniem hołdu powstańcom styczniowym spoczywającym na węgrowskich cmentarzach. Oficjalne uroczystości odbyły się pod Pomnikiem Powstańców Styczniowych.

 

Pod Pomnikiem Powstańców miały miejsce ceremonie: przyrzeczenia harcerskiego, oraz złożenia  przysięgi strzeleckiej dla członków Związku Strzeleckiego w Węgrowie im. Bohaterów Powstańczej Bitwy pod Węgrowem 1863 r. Wszystkie wydarzenia odbyły się w asyście  oddziału rekonstrukcyjnego młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

 

Jarosław Grenda Burmistrz Węgrowa w swoim wystąpieniu podkreślił, jak duże znaczenie ma udział na uroczystościach węgrowskiej młodzieży. Obecność młodego pokolenia daje pewność, że pamięć o wydarzeniach z 1863 roku będzie kultywowana i nie zaginie.

 

W Bibliotece Miejskiej została również otwarta wystawa pt. "Rawicz i inni...w 150. rocznicę stracenia naczelnika woj. podlaskiego Władysława Rawicza". Poniżej przedstawiamy fotorelację z wydarzenia.

 

 

 

UM Węgrów, Źródło artykułu: www.wegrow.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    węgrowski

    Powiat węgrowski - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Węgrów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 1219 km², na których mieszka 68 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Węgrów, Łochów, Grębków, Korytnica, Liw, Miedzna, Sadowne, Stoczek oraz Wierzbno.

    Obszar powiatu został zaliczony do tzw. Zielonych Płuc Polski. Ponad połowę ziem obejmują obszary chronione. Najbardziej atrakcyjne tereny pod względem turystycznym obejmuje Nadbużański Park Krajobrazowy. Wśród zabytków architektonicznych znajdziemy tu Dom Gdański i Bazylikę Mniejsza p.w. NMP. Ciekawostkę stanowi Lustro Twardowskiego, które zobaczyć można w zakrystii bazyliki. Na temat przedmiotu z XVI w. krąży wiele legend.

     

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola