Belka
Piątek, 29 Marca 2024   imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

IPN ws. śledztwa dotyczącego zbrodni w Jedwabnem

Data publikacji: 2017-09-05, Data modyfikacji: 2017-09-05
A A AWydrukDrukuj  
 
IPN ws. śledztwa dotyczącego zbrodni w Jedwabnem

- IPN informuje:

28 sierpnia 2017 roku prokurator Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Białymstoku przesłuchał świadka – 90-letnią mieszkankę Orzysza w sprawie zabójstw osób narodowości żydowskiej, dokonanych 10 lipca 1941 roku w Jedwabnem. Z wnioskiem o przesłuchania tegoż świadka wystąpił do Komisji jeden z mieszkańców Białegostoku.

W toku przesłuchania świadek nie podał jednak ani nowych, nieznanych dotychczas okoliczności dotyczących przebiegu wydarzeń z 10 lipca 1941 roku w Jedwabnem, ani na temat jego sprawców.

Jak informuje prokurator Janusz Romańczuk, naczelnik Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Białymstoku, przesłuchanie nie doprowadziło zatem do ujawnienia okoliczności uzasadniających podjęcie na nowo i kontynuowanie prawomocnie umorzonego śledztwa.

IPN, Źródło artykułu: Centrum Prasowe PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    węgrowski

    Powiat węgrowski - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Węgrów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 1219 km², na których mieszka 68 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Węgrów, Łochów, Grębków, Korytnica, Liw, Miedzna, Sadowne, Stoczek oraz Wierzbno.

    Obszar powiatu został zaliczony do tzw. Zielonych Płuc Polski. Ponad połowę ziem obejmują obszary chronione. Najbardziej atrakcyjne tereny pod względem turystycznym obejmuje Nadbużański Park Krajobrazowy. Wśród zabytków architektonicznych znajdziemy tu Dom Gdański i Bazylikę Mniejsza p.w. NMP. Ciekawostkę stanowi Lustro Twardowskiego, które zobaczyć można w zakrystii bazyliki. Na temat przedmiotu z XVI w. krąży wiele legend.

     

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola