Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wspólnymi siłami na rzecz Węgrowa

Data publikacji: 2014-03-03, Data modyfikacji: 2014-03-04
A A AWydrukDrukuj  
 

W dniu 28 lutego br. odbyło się spotkanie inaugurujące działanie Węgrowskiego Centrum Organizacji Pozarządowych (WCOP) w budynku przy ul. Żeromskiego 4a. WCOP to zadanie realizowane przez Stowarzyszenie Przestrzeń we współpracy z Urzędem Miejskim w Węgrowie, którego celem jest wspieranie organizacji i grup nieformalnych w ich działaniach na rzecz społeczności lokalnej.

 

W spotkaniu udział wzięli: Jarosław Grenda – Burmistrz Miasta Węgrowa, radni Rady Miejskiej Węgrowa – Barbara Szymańska i Andrzej Grabek, Hubert Kowalewski - naczelnik Wydziału Spraw Społecznych, Tomasz Nowakowski - inspektor ds. Kultury, Sportu i Turystyki i współpracy z NGO w Starostwie Powiatowym, Tomasz Czarnocki – Komenda Powiatowa Policji w Węgrowie oraz przedstawicielki  i przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych.

 

Po przywitaniu gości Tomasz Piątek (Stowarzyszenie Przestrzeń) omówił koncepcję działania Centrum - jego celów, zadań, najbliższych planów oraz potrzeb (prezentacja on-line: http://prezi.com/fvsbefvp7vlj/wcop-2014/). Zapoznał gości ze stroną internetową inicjatywy (www.wcop.wegrow.pl) oraz przedstawił kampanię społeczną „Twój 1% = 100% dla Węgrowa” (spot video - http://youtu.be/ex7I0LmHbBU).

 

W kolejnej części spotkania Burmistrz Miasta Węgrowa Jarosław Grenda podkreślił ważność roli, jaką pełnią węgrowskie organizacje pozarządowe, a także zwrócił uwagę na potencjał środków finansowych w ramach funduszy unijnych na lata 2014-2020. Te słowa były punktem wyjścia do dyskusji na temat środków finansowych przekazywanych organizacjom pozarządowym w ramach otwartych konkursów, dotyczących realizacji zadań publicznych. W dalszej części spotkania goście rozmawiali o potrzebie podnoszenia poziomu wiedzy i umiejętności, pozyskiwania środków na działania, a także podejmowania inicjatyw w partnerstwie.

 

Na zakończenie ustalono termin kolejnego spotkania, podczas którego poza rozmową o bieżących potrzebach organizacji, będzie mowa o przygotowaniach do III pikniku organizacji pozarządowych w Węgrowie. Serdecznie zapraszamy 19 marca br. o godz. 12.00 do budynku WCOP przy ul. Żeromskiego 4a.

 

 

 

UM Węgrów, Źródło artykułu: www.wegrow.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  węgrowski

  Powiat węgrowski - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Węgrów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 1219 km², na których mieszka 68 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Węgrów, Łochów, Grębków, Korytnica, Liw, Miedzna, Sadowne, Stoczek oraz Wierzbno.

  Obszar powiatu został zaliczony do tzw. Zielonych Płuc Polski. Ponad połowę ziem obejmują obszary chronione. Najbardziej atrakcyjne tereny pod względem turystycznym obejmuje Nadbużański Park Krajobrazowy. Wśród zabytków architektonicznych znajdziemy tu Dom Gdański i Bazylikę Mniejsza p.w. NMP. Ciekawostkę stanowi Lustro Twardowskiego, które zobaczyć można w zakrystii bazyliki. Na temat przedmiotu z XVI w. krąży wiele legend.

   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola