Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Bayer Full - Wiązanka góralska (II Biesiada weselna - Węgrów 1998)

 
Koncerty: 601 664 043 facebook.com/bayerfull // bayerfull.pl muz. sł. twórcy ludowi Mam szałas na połoninie piękniejszy, niż w mieście dom... Już mówią o tym w Wetlinie i dziwią się, że ho ho! Wśród gór, wśród gór mój dom i wiatr ze wszystkich stron. Wśród gór, wśród gór mój dom i wiatr ze wszystkich stron. Orawa, Orawa, bez Orawe łaba, któryndy chadzali, któryndy chadzali Orawcy do kabat, któryndy chadzali, któryndy chadzali Orawcy do kabat. Dziewcątko orawskie, pójdź ze mną na pańskie, Od orawskiej żony, od orawskiej żony sadzić majeranek. Góralu czy Ci nie żal? Góralu wracaj do hal! Góralu czy Ci nie żal? Góralu wracaj do hal! Hej, góral, jo se góral, hej, od samiuśkich Tater, Hej descyk mnie wykompoł, hej, ukołysoł wioter. Hej, descyk mnie wykompoł, hej, wioter ukołysał, Hej com ja się napłokoł, ale mnie nikt nie słysoł. Hej, szalała, szalała, hej rybecka za wodą, Ale jo nie będę, ale jo nie będę, Hej, dziewczyno za Tobą! Ale jo nie będę, ale jo nie będę, Hej, dziewczyno za Tobą! Hej, z kamienia na kamień, hej, przeskoczyła sroczka, Takie dziewce kochom, takie dziewce kochom, Hej, co mo corne łocka. Za górami, za lasami, za dolinami, Pobili się dwaj górale ciupagami. Hej, górale, nie bijta się, Ma góralka dwa warkocze, podzielita się. Hej, górale, nie bijta się, Ma góralka dwa warkocze, podzielita się. W murowanej piwnicy tańcowali zbójnicy, Kazali se piyknie grać i na nózki podzirać. Hej bystra woda, bystra wodziczka, pytało dziewczę o Janicka. Hej lesie ciemny, wirsku zielony, Ka mój Janicek umilony? Hej lesie ciemny, wirsku zielony, Ka mój Janicek umilony? Hej powiadali, hej powiadali, Hej ze Janicka porubali, Hej porubali go Orawiany Hej za łowiecki, za barany. Hej porubali go Orawiany Hej za łowiecki, za barany. Kołodziej ja wziąl, kołodziej ja wziąl, położyl ją na kożuchu, wywiertał jej dziurę w brzuchu, do dziś dnia ja mom. Jak długo z gór Karpackich brzmi polskiej pieśni ton, jak długo na Wawelu Zygmunta bije dzwon, stać będzie kraj nasz cały, stać będzie Piastów gród, zwycięży Orzeł Biały, zwycięży polski ród. Góralu, czy ci nie żal? Góralu wracaj do hal! Góralu, czy ci nie żal? Góralu wracaj do hal! Kaj pojechałeś pierunie!? ******* Bądź na bieżąco, subskrybuj kanał YouTube: bit.ly/1GbABXQ #bayerfull

 


Bayer Full
 
Data pliku video: 2018-08-17, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  węgrowski

  Powiat węgrowski - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Węgrów. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 1219 km², na których mieszka 68 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Węgrów, Łochów, Grębków, Korytnica, Liw, Miedzna, Sadowne, Stoczek oraz Wierzbno.

  Obszar powiatu został zaliczony do tzw. Zielonych Płuc Polski. Ponad połowę ziem obejmują obszary chronione. Najbardziej atrakcyjne tereny pod względem turystycznym obejmuje Nadbużański Park Krajobrazowy. Wśród zabytków architektonicznych znajdziemy tu Dom Gdański i Bazylikę Mniejsza p.w. NMP. Ciekawostkę stanowi Lustro Twardowskiego, które zobaczyć można w zakrystii bazyliki. Na temat przedmiotu z XVI w. krąży wiele legend.

   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola